У Каліфорнії розпочали випуск безпілотних електричних тракторів

У Каліфорнії розпочали випуск безпілотних електричних тракторів

Каліфорнійський стартап Monarch Tractor розпочав серійне виробництво перших «розумних» тракторів MK-V, які можуть виконувати сільськогосподарські завдання без водія. Незалежними від людини їх робить платформа штучного інтелекту Jetson Edge від Nvidia. Як заявляють у компанії, це перший серійний електричний трактор із AI.

«Nvidia Jetson дозволяє MK-V запускати додатки штучного інтелекту в режимі реального часу з малою затримкою, водночас заощаджуючи енергію для збільшення терміну служби батареї та часу роботи», — пояснив у інтерв’ю The Verge генеральний директор Monarch Tractor Правін Пенметса.

Трактор-робот оснащений шістьма системними модулями Jetson Xavier NX, які дозволяють йому переміщатися полями, використовуючи тільки камери. Таке рішення дозволило позбавитись залежності від GPS, оскільки в полях може не бути зв’язку. Натомість у просторі MK-V орієнтується за допомогою шести стандартних та двох 3D-камер.

Як йдеться в офіційному прес-релізі Nvidia і Monarch, трактор щоденно збирає та аналізує дані про врожай і може обробляти дані з навісного обладнання, оснащеного датчиками та засобами візуалізації. Ці дані можна використовувати для налаштування агрегатів у режимі реального часу, оцінки врожайності, поточних стадій зростання та інших показників рослин та сільськогосподарських культур.

Інформації про електричну силову установку MK-V команія не надала. Також не озвучено цінник трактора-робота. Перші шість тракторів MK-V Founder Series стартап передасть винно-спиртової корпорації Constellation Brands.

Monarch Tractor заснована у 2018 році, в тому ж році коли Nvidia випустила свій комп’ютер зі штучним інтелектом Jetson Xavier та платформу для розробників Isaac. Окрім Nvidia, стартап співпрацює з Foxconn, разом з яким виготовляє трактори MK-V на колишньому заводі GM у Лордстауні, штат Огайо.Источник