Електричний кросовер Ford Puma буде називатись Gen-E

Електричний кросовер Ford Puma буде називатись Gen-E

Про те, що Ford планує розробити та випустити на ринок кросовер Puma з електричною силовою установкою, стало відомо кілька років тому. На початку 2024 року його помітили під час дорожніх тестів на дорогах загального користування (щоправда, у сильно закамуфльованому вигляді). Тепер стали відомі деякі технічні подробиці про електричний Ford Puma. Стверджується, що він називатиметься Gen-E.

Ford Puma Gen-E випускатимуть у Румунії на фордівському заводі разом із ICE Puma. У нього буде така ж платформа та трансмісія, як у нового фургона Ford E-Transit Courier. Зазначимо, що новий Transit Courier збудували на електрифікованій версії платформи B2E. Загалом, обидві ці моделі матимуть багато в чому схожі характеристики.

Ford заявив, що у найменшого електричного Transit буде лише один варіант батареї. Очікується, що її потужність становитиме близько 55 кВтг. Якщо Puma EV отримає таку саму батарею, то у нього запас ходу становитиме близько 370 км. Це непоганий показник. Хоча, звичайно, у багатьох сучасних електромобілів запас ходу більший. Втім, у нового Peugeot e-2008, одного з конкурентів Puma EV, запас ходу ще менше — 341 км.

Ford планує розпочати випускати електричний кросовер Ford Puma у першій половині 2024 року. Скільки він коштуватиме — ще не відомо. Мабуть, він коштуватиме приблизно стільки ж, скільки Peugeot e-2008 та Mini Aceman. З цими електромобілями йому доведеться конкурувати у Європі.

Нагадаємо, у 2024 році у продажу з’явиться оновлений Ford Puma. Це найменший та найдоступніший фордовський кросовер у Європі. Його довжина складає 4186 мм, ширина — 1805 мм, висота 1550 мм, а колісна база — 2588 мм. Об’єм багажника — 456 літрів. Оновлена Puma отримає нову решітку радіатора, нові бампери, нові фари, нові задні ліхтарі, легкосплавні колісні диски діаметром від 17 до 19 дюймів.

Усі версії нової Puma будуть електрифіковані. До лінійки двигунів увійдуть лише 1,0-літрові бензинові мотори EcoBoost з 48-вольтовою технологією м’якого гібрида потужністю від 125 к.с. до 170 к.с.Источник