Mercedes-Benz та Stellantis спільно будуть створювати батареї для електромобілів

Компанія Mercedes-Benz та концерн Stellantis створять спільне підприємство з виробництва акумуляторів для електромобілів. Очікується, що у спільне підприємство залучать понад 4,4 мільярда євро.

За попередніми даними, базою для виробничого майданчика стане компанія Automotive Cells Company (АСС), що наразі веде переговори з низкою банків і може оголосити про кредитну угоду найближчими днями.

За словами джерел, ACC використає ці гроші для розширення свого існуючого заводу у Франції та фінансування планів створення подібних заводів у Німеччині та Італії. За їх словами, консорціум комерційних банків, таких як BNP Paribas SA, і державних кредиторів, включаючи Bpifrance, може підтримати борговий пакет.

Акумуляторні заводи є ключовими для зусиль Європи створити локальний ланцюжок поставок електромобілів, щоб конкурувати з домінуванням Китаю. Виробники автомобілів намагаються забезпечити довгострокові поставки елементів, переобладнуючи свої заводи для виробництва електромобілів.

Stellantis і Mercedes-Benz також планують поступово збільшувати свої частки в акціонерному капіталі ACC шляхом збільшення пакетів акцій третього спонсора підприємства, TotalEnergies SE Saft.

ACC планує інвестувати 7 мільярдів євро на ранніх етапах свого розвитку. Компанія урочисто відкрила свій перший великий завод у травні минулого року в Дувріні, Франція, і наразі будує фабрику в німецькому Кайзерслаутерні, та планує відкрити третій завод у Термолі, Італія. ACC протистоїть шведській Northvolt AB, виробнику акумуляторів, співзасновниками якого були колишні керівники Tesla, яка виграла контракти з Volkswagen AG і BMW AG.Источник