Xiaomi показала салон свого першого автомобіля

Xiaomi показала салон свого першого автомобіля

Завіса таємниці над електрокаром Xiaomi SU7, який має побачити світ цього року, поступово піднімається. У листопаді завдяки китайському Міністерству промисловості та інформаційних технологій було розкрито зовнішність автомобіля, а тепер сам техногігант розсекретив салон.

Як і варто було очікувати, всередині багато екранів, але при цьому присутні і фізичні кнопки, які в Xiaomi називають «засобом встановлення емоційного зв’язку між людьми і транспортними засобами».

Аспекти, на які наголошувала Xiaomi, — інтуїтивно зрозумілий дизайн і взаємодія автомобіля та людини. Передні сидіння охоплені так званою дугою: вона забезпечує максимальну доступність всіх функцій та паралельно створює відчуття розширеного простору.

В оснащенні SU7 — великий центральний планшет і ще два екрани для задніх пасажирів, розміщені на спинках крісел, цифрова панель приладів та проєкційний дисплей. На центральному тунелі є панель з кнопкою Start/Stop та чотирма кулісними перемикачами. Останні регулюють температуру, потужність вентилятора, заднє антикрило та пневмопідвіску.

Цікаво, що у Xiaomi вважають фізичні кнопки найбільш природним способом взаємодії, відзначаючи, що вони навіть допомагають встановити емоційний зв’язок людини з автомобілем. Якщо і цього виявиться замало, за бажання можна додати панель з 10 клавішами та «шайбою» під сенсорний екран.

Xiaomi SU7 буде більшим за, наприклад, Hyundai Sonata — у довжину він розтягнеться майже на п’ять метрів. Розмір коліс складе 19 та 20 дюймів. Моделі обіцяні автопілот Xiaomi Pilot, лідар, понад десять камер та три радари.

Силових установок дві — 300-сильна із заднім приводом та 637-сильна з повним приводом. З топовою установкою SU7 зможе розганятися до 265 км/год. Запас ходу поки невідомий, але відомо, що дорогим версіям дістанеться літій-нікель-марганець-кобальтовий акумулятор від CATL.

Виробництво SU7 вже мало розпочатися: інсайдери говорили про грудень 2023 року. Про складання електромобілів Xiaomi домовилася з BAIC. Постачання ж стартують у першій половині 2024 року. Вартість, за прогнозом CarNewsChina, складе близько 300 тисяч юанів ($42 000).Источник