Які автозапчастини і деталі для суперкарів виробляють в Україні

Які автозапчастини і деталі для суперкарів виробляють в Україні

Для BMW, Porsche, Ferrari, Lamborghini та інших відомих марок в Україні виготовляють усе — від проводки і джгутів до складної електроніки і кузовних частин. Але є нюанс — так було до 24 лютого 2022 року, наразі ж на цих заводах скоротили чимало персоналу…

Достеменно невідомо про яку саме кількість працівників іде мова, втім через вторгнення Росії, на жаль, залишилися без роботи висококваліфіковані кадри. До того ж, вони мали доволі пристойну зарплатню, бо майже всі ці підприємства з іноземними інвестиціями. 

Україні виготовляють дрібні деталі майже для всіх європейських автомобілів, у тому числі для преміальних марок. Переважно йдеться про деталі, які потребують великого обсягу ручної роботи, наприклад, укладання кабельних мереж чи пошив автосидінь. За даними Ernst&Young, в Україні у 2021-му році працювало 22 світові та регіональні виробники в галузі деталей для авто. На цих підприємствах створено близько 60 тис робочих місць, а загальна кількість інвестицій у секторі становить 400-800 млн євро.

Основна частина іноземних компаній-виробників автокомпонентів сконцентрована у Західній Україні. Такий вибір регіону пояснюється насамперед логістичною близькістю до кінцевих споживачів. Ось перелік підприємств:

  • Японська компанія Fujikura, що спеціалізується на виготовленні кабельної продукції для автомобілів німецького концерну Volkswagen Group, у тому числі для Porsche та MAN.
  • Bader та Aunde: пошиття чохлів для сидінь Audi, Mercedes та ВMW, зокрема і для Mercedes-Benz S-класу та Maybach. Серед клієнтів компанії є й Tesla!
  • ВЕТ АВТОМОТІВ виробляє електронні системи підігріву сидінь, сенсорні датчики та автомобільні кабелі для Ferrari, Porsche, BMW, Mercedes, Opel, Volkswagen
  • Німецька компанія LEONI виготовляє кабельні мережі для Opel, Porsche, Volkswagen, Audi, Lamborghini та MAN.
  • Французький концерн Nexans виготовляє кабельні мережі для BMW, Opel, Audi, Mercedes та Porsche.
  • Kromberg&Schubert виготовляє електричні бортові кабельні системи для автомобілів BMW, Audi, Mercedes та Volkswagen.
  • ODW-Elektrik виробляє кабелі для автомобілів Volkswagen, BMW, Porsche, Volvo, Opel, магнітні котушки, електромеханічні конструкції для автомобілів та мотоінструментів.
  • На Київщині працює завод німецької компанії Kostal, що спеціалізується на випуску автомобільної електроніки. Тут виготовляють кермові колонки, перемикачі, контактні системи для Ford, DAG, Audi, VW, Renault, Lamborghini, BMW, SEAT та Skoda.

Для зручності додана інфографіка, де вказано, які деталі і для яких брендів роблять в Україні.

Які автозапчастини і деталі для іноземних авто виробляють в УкраїніИсточник